
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.3 mm |
| Current Rating | 200 mA |
| Number of Positions | 35 |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17491
Ext.Price$0.17491
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17491 | $0.17491 |
| 10 | $0.17069 | $1.70690 |
| 50 | $0.16880 | $8.44000 |
| 100 | $0.16694 | $16.69400 |
